Gary Halmkan a Tibor Borsky sú gitarovo/basovo/vokálne duo, ktoré zväčša hrá originálnu tvorbu kalepy ”Gary and the Homegrown“. Piesne sú však upravené do intímnejšieho, komornejšieho prostredia, ideálne pre kafetérie a menšie bary. Do repertoáru pridávajú aj zopár prevzatých piesni a spolu s ich originálnou tvorbou znejú celkom pestro v štýle soul, funk a blues.

Gary je angličan, ktorý momentálne žije v Banskej Bystrici, učí gitaru a angažuje sa v dvoch kapelách. Piesne začal písať vo veľmi mladom veku, dávno predtým ako vedel hrať na akýkoľvek hudobný nástroj. Svoju tvorbu postupne zachytil v niekoľkých albumoch, na ktorých pracoval s hudobníkmi v Anglicku aj na Slovensku. Jeho posledný album nazvaný Butterfly soon nahral s jeho terajšiou kapelou ”Gary and the Homegrown“.

Tibor je virtuózo na basgitare, je taktiež učiteľ hudby, žije v Lučenci a angažuje sa v mnohých hudobných projektoch. Tibor je skutočný pán živej improvizovanej muziky a aj vďaka tomu mal príležitosť hrávať s velikánmi ako napríklad René Lacko. Pozorovať jeho hranie počas koncertu je vždy zábava, pretože namieste vie vždy vytvoriť niečo svieže a nové.