Loading...

Koncom Septembra 2015 sa na Slovensko presťahoval spevák, gitarista a skladateľ piesní Gary Halmkan. Napriek tomu, že dovtedy žil v Brightone v Anglicku, energetickom meste plnom všakovakých živlov Gary si napodiv rýchlo zvykol na relatívne malú a pokojnú Bánsku Bystricu.

Krátko po príchode mal česť zoznámiť sa s Martinom Žiakom (basgitara, spevák, producent). Martin predstavil novo prisťahovanému Garymu dvoch z najlepších muzikantov v okolí Vincenta Andreuttiho (bicie a basa) a Tomáša Findru (klávesy).

Vincent vyrastal s blues/rockovou hudbou, čo ho ako bubeníka prirodzene veľmi ovplyvnilo. Tomáš zasa hrával celú škálu hudobných žánrov od folku po jazz.

Štyria muzikanti sa na seba veľmi rýchlo naladili a sformovali kapelu Gary and the Home Grown (preklad: Gary a doma vyrastení). Ich mnohé hudobné vplyvy boli zmiešané, do piesni ich prvého albumu A Butterfly Soon (Čoskoro motýľom), ktorý bude zverejnený v 2018.

Po tom, ako Martina Žiaka a Findro opustili kapelu kôli iným závezkom, do kapely sa pridal Tibor Borsky, ktorý zafarbil muziku svojím unikátnym spôsobom.